EP4SGX360FF35C3N是Intel(以前为Altera)制造的一种FPGA(现场可编程栅极阵列)。该特定的FPGA具有360,000个逻辑元素,以高达840 MHz的速度运行,并具有31.8 MB的嵌入式内存,
发送询问
产品描述
EP4SGX360FF35C3N是Intel(以前为Altera)制造的一种FPGA(现场可编程栅极阵列)。该特定的FPGA具有360,000个逻辑元素,其速度高达840 MHz,并具有31.8 MB的嵌入式内存,1,288 DSP块和48个高速收发器通道。它通常用于一系列应用程序,包括高速网络,计算,视频和图像处理以及无线通信。 The "FF" model designation indicates that this FPGA supports FPLLs (Fractional Phase-Locked Loops), the "35" speed grade designation indicates the maximum operating speed in MHz, the "C3" package type indicates the use of a Ceramic package with 1,152 pins, and the "N" temperature designation indicates the use of a commercial operating temperature range of 0°C to 85°C.