EP2AGX260FF35C4N
EP2AGX260FF35C4N
EP2AGX260FF35C4N是Intel(以前为Altera)制造的一种FPGA(现场可编程阵列)。该特定的FPGA具有260,000个逻辑元素,其速度高达800 MHz,具有30.8 MB的嵌入式内存,1,152 DSP块和24个高速收发器通道。
发送询问
产品描述
EP2AGX260FF35C4N是Intel(以前为Altera)制造的一种FPGA(现场可编程阵列)。该特定的FPGA具有260,000个逻辑元素,其速度高达800 MHz,具有30.8 MB的嵌入式内存,1,152 DSP块和24个高速收发器通道。它通常用于一系列应用程序,包括高速网络,计算,视频和图像处理以及无线通信。 The "FF" model designation indicates that this FPGA supports FPLLs (Fractional Phase-Locked Loops), the "35" speed grade designation indicates the maximum operating speed in MHz, the "C4N" package type indicates the use of a Ceramic package with 780 pins, and the "N" temperature designation indicates the use of a commercial operating temperature range of 0°C to 85°C.